Tania biżuteria z modeliny

Plastelina i modelina służą dzieciom do kreatywnej zabawy. Jednak z modeliny korzystają również dorośli. Robią z niej niewielkie rzeźby albo biżuterię artystyczną. Jeśli komuś wychodzi to naprawdę dobrze może ja nawet sprzedawać.

Najczęściej nosimy srebrną lub złotą biżuterię, jednak jest znacznie więcej możliwości. To że kolczyki zrobione z modeliny kosztują niewiele wcale nie znaczy, że są brzydsze lub gorsze. Są po prostu zupełnie inne i z pewnością nie będą pasowały do każdej osoby. Natomiast jeśli wiemy, że ktoś lubi oryginalne, zabawne i kolorowe drobiazgi możemy mu sprezentować właśnie coś z modeliny.  Ładne ozdoby z modeliny, podobnie jak biżuteria z muliny czy z koralików, wymagają nie tylko dobrego pomysłu, ale także odpowiedniego talentu. Są to swoiste dzieła sztuki, którym warto się przyjrzeć i je docenić. Z modeli robi się głównie kolczyki, ale mogą też powstawać z niej wisiorki, zawieszki, broszki itd.

Dużą zaletą modeliny jest to, że po zagotowaniu lub upieczeniu jest dosyć lekka. Można więc nosić zarówno zrobione z niej kolczyki wiszące jak i wkrętki. Potrzebna jest do tego odpowiednia masa plastyczna oraz zawieszki lub inne elementy dzięki którym będzie można nosić daną ozdobę. Można je kupić w pasmanterii lub zamówić przez Internet.  Z kolei modelina jest dostępna w sklepach z artykułami plastycznymi. Na każdym opakowaniu znajduje się dokładna instrukcja jak należy postępować z tą masą plastyczną. Najczęściej najpierw trzeba ją dobrze wyrobić, następnie wykonuje się ozdoby, a na końcu należy je zagotować lub upiec. Chodzi o to, że pod wpływem temperatury modelina twardnieje i wykonana z niej biżuteria staje się znacznie bardziej trwała. To właśnie różni ją od plasteliny, której nie da się tak utwardzić. Jakie kształty mogą powstawać z modeliny? Jest ich bardzo dużo. Wszystko zależy od wyobraźni osoby, która robi akurat biżuterię. Powstają więc zawieszki i kolczyki owoce, ciasteczka, czekoladki, zwierzątka, kwiatuszki, serduszka, gwiazdki itd… nie sposób wymienić wszystkim przykładów! Zresztą cały czas powstają nowe pomysły.