Kolczyki piórka, owoce, ciastka, czekoladki

Z czego można robić ciekawą biżuterię? Niektórzy wykonują ozdoby z koralików, inni z filcu, a jeszcze inni z kordonka. Okazuje się, że można do tego wykorzystać prawie wszystko, a dzięki temu nasze kolczyki mogą mieć bardzo oryginalne kształty i kolory.

Jednym z ciekawszych pomysłów są kolczyki robione z piórek. Mogą być mniejsze lub większe i w różnych kolorach. Czasem piórka umieszczane są od razu na zawieszce, ale mogą być także przedłużone łańcuszkiem. Taka biżuteria wygląda naprawdę niesamowicie, zwłaszcza jeżeli jeszcze wykona się makijaż pod kolor oraz zepnie włosy, tak by kolczyki były dobrze widoczne. Warto też dobrze zaprezentować inne niebanalne kolczyki, takie jak ciastka, czekoladki czy owoce. Zrobione są one często w taki sposób, że faktycznie ma się wrażenie, że można je zjeść. Babeczki, markizy, kawałki tortu, nadgryzione tabliczki czekolady, pomadki, pierniczki – właśnie takie formy może przyjmować nasza biżuteria. Natomiast jeśli ktoś stawia na zdrowy styl życia może dać temu wyraz zakładając biżuterię w formie jabłuszek, pomarańczy, czereśni, winogron czy jeszcze innych owoców.

Takie ciekawe i różnorodne kształty można nadawać biżuterii z modeliny. Jest to masa plastyczna, która przypomina plastelinę. Można łączyć więc różne kolory oraz jeśli ma się odpowiednio zręczne palce, dawać dowoli upust swojej wyobraźni. Po uformowaniu i zrobieniu dziurek na zawieszki kolczyki są poddawane utwardzeniu. Zwykle trzeba je w tym celu po prostu ugotować lub upiec. Niektóre ozdoby są potem jeszcze dodatkowo lakierowane. Natomiast jeśli chodzi o owoce można też nosić kolczyki z suszonych plasterków pomarańczy, mandarynki czy cytryny. Dość często robi się z nich dekoracje świąteczne, więc czemu nie wykorzystać ich do wytwarzania niebanalnej biżuterii? Właściwie można zrobić to zupełnie samodzielnie, bo ususzenie plasterków cytrusów to naprawdę żaden problem, a zawieszki można kupić w Internecie albo w pasmanterii. Z drugiej jednak strony specjalistycznie wykonane kolczyki będą z pewnością odpowiednio zakonserwowane, a tym samym znacznie bardziej trwałe. Ich cena na pewno nie będzie też zbyt wysoka.